Wydarzenie promujące „Krainę 7 Osobliwości”

13 września 2014 roku w miejscowości Jabłonka, nad jeziorem Omulew zorganizowane zostało wydarzenie promujące ofertę produktową wsi tematycznej „Kraina 7 osobliwości”.

„Kraina 7 osobliwości” powstawała pośród wielu pomysłów, kilku miesięcy pracy, spotkań oraz niezliczonych ilości „burz mózgów”. Wreszcie nabrała swojego kształtu i zaczęła żyć swoim życiem. Jest to miejsce relaksu, aktywnego wypoczynku, wspaniałego jedzenia i doskonałego napitku, strefa ciszy, ciekawych i oryginalnych miejsc, niezwykłych ludzi oraz twórczych zajęć.

Na inauguracji pojawili się goście z różnych miejsc, mieszkańcy Krainy, sąsiedzi z okolicznych krain, a nawet z tych bardzo, bardzo odległych. Dało się nawet usłyszeć dźwięczny francuski język. Nasze spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja tego, kim razem jesteśmy, co osiągnęłyśmy do tej pory, z kim współpracujemy oraz co zamierzamy zrobić z naszym najnowszym projektem, a wiemy, że „Kraina 7 osobliwości” daje nam pole do popisu.


Największe emocje przyniosło nam jednak zapoznanie naszych gości z nowymi sąsiadami, zamieszkującymi na skraju Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, nad brzegiem jeziora Omulew – z Wodnikiem, Wodnicą i ich rodziną.

Ta sympatyczna grupa dała się poznać w przedstawieniu pełnym zabawnych chwil i głębokich wspomnień. Aktorzy to dziewczyny z naszego stowarzyszenia, ich dzieci i gość specjalny grający główną rolę, Ryszard Kumelski. Wśród scenografii z rybackich sieci oraz trzcinowiska wszyscy bawili się świetnie, zarówno nasi artyści, jak i cała widownia.

Po przedstawieniu do grona Wodników zaprosiliśmy kilka osób, które wspierały nas podczas kształtowania „Krainy 7 Osobliwości” i tak rodzina Wodników powiększyła się o , Wodnika Wielkiego Zamętu, Wodnika Mętnych Głębin, Wodnicę Zakręconych Pomysłów, Wodnicę Wielkich Nadziei, Wodnika Zaczarowanego Gaju…. Nasz plan na przyszłość jest taki, że z czasem grono to będzie się powiększało, a tytułem Wodnika będzie chwaliło się coraz więcej osób, zakręconych, inspirujących, chcących zmieniać świat.

Aktywnie poznać było można ofertę wsi. Jedni z nas udali się na spacer „Szlakiem Dawnego Mazura”, podczas którego poznaliśmy pracę dawnego rybaka, drwala i rolnika, zaglądając do ich Zakątków, rozmieszczonych w różnych miejscach Krainy. Kolejni z nas udali się na zwiedzanie rodzinnej destylarni „Z. Kozuba i Synowie”, gdzie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcji świetnych nalewek, polskiej whisky oraz innych przednich alkoholi. Następni z nas natomiast, bawili się „Na podwórzu pradziadka” wracając do gier i zabaw, które rozbawiały naszych przodków. Kto z Was mógłby o sobie powiedzieć, że przeciągał linę, spacerował na brzozowych kołkach zamiast butów, bądź strzelał z wielkiej procy piłeczką do tenisa?

Nasza Kraina to miejsce gdzie można spróbować wiele pierwszorzędnych dań takich jak sandacz w sosie kurkowym, pierogi z grzybami, bądź wędzoną rybą, faszerowany szczupak, babka ziemniaczana, słodkie orzeszki. Wszystkie pyszności przygotowują mieszkanki Krainy, domowym sposobem, wkładając w to całe serca. Żadna renomowana restauracja nie powstydziłaby się takich kucharek. O wrażenia smakowe możecie zapytać naszych gości obecnych podczas inauguracji. Jako jedni z pierwszych mieli okazję skosztować tych pyszności.

Doskonale spędzony dzień mogliśmy zakończyć ciesząc się występem Zespołu Pieśni i Tańca „Jedwabno” i wznosząc toast „Wypijmy, żeby nam gardła szuwarami nie zarosły”, doskonałymi trunkami z rodzinnej destylarni Z. Kozuba i synowie.

Cała tak doskonała zabawa może stać się również Waszym udziałem. Przyjmijcie nasze zaproszenie, wybierzcie dla siebie odpowiedni program zajęć i bawcie się tak dobrze jak my, a może nawet lepiej. Posilcie się pysznościami z naszych stołów, wznieście z nami toast, a następnie opowiedzcie o nas światu.

Katarzyna Ziemska


« poprzednie
następne »