Kamińsk, Serce Natangii

Kamińsk - wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Górowo Iławeckie.

Dobra praktyka aktywności wiejskiej

Kamińsk z powodzeniem stworzył produkt, który jest połączeniem „klasycznej” sztuki przetrwania z pedagogiką przeżyć. Aktywności realizowane w formie zajęć terenowych - gier, zabaw oraz zadań interakcyjnych, w trakcie których uczestnicy uczą się losów historycznej krainy Natangii oraz zdobywają sprawność fizyczną. Zadania te rozwijają również umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,  wyrabiają takie cechy charakteru jak cierpliwość, zdolność analitycznego myślenia, śmiałość w podejmowaniu decyzji oraz pozwalają odkryć własne możliwości i talenty. Uczestnicy realizują program terapeutyczny obejmujący: oczyszczanie wzajemnych relacji między uczestnikami, pogłębianie i zacieśnianie więzi rodzinnych oraz środowiskowych, uczenie wzajemnego szacunku. Wieś wyposażona jest w infrastrukturę pozwalająca na realizacje wszystkich założonych celów.

Atrakcje

Znajdziemu tu m.in. park linowy ze „zjazdem tyrolskim" i przeszkodami umieszczonymi między drzewami na wysokości do 10 metrów, staw, plac zabaw, urządzenie imitujące pokaz rodeo, boiska, tereny zielone umożliwiające rozwój  aktywności ekstremalnych, parking i wiaty integracyjne. W najbliższych planach znajduje się powołanie przedsiębiorstwa społecznego do uruchomienia zaplecza gastronomicznego i nowych ofert turystyki aktywnej.

Kontakt:

Urząd Gminy Górowo Iławeckie

ul. Kościuszki 11, 11-220 Górowo Iławeckie,
tel. 89 761 13 22, fax. 89 761 15 30
e-mail: uggorowo@zeto.olsztyn.pl